Dt. Murat Karabıyık

1993 Kadıköy Anadolu Lisesi mezunudur. 1999 yılında Hacettepe Diş Hekimliği Fakültesi’ni tamamlamıştır. 2002 yılından bu yana Tuzla/İstanbul’da özel muayenehane hekimliği yapmaktadır. 2010 yılında eşi Dt. Serap Karabıyık ile birlikte multidisipliner bir çalışma içine girdikleri Postane Mh. üzerindeki kliniklerine taşınmışlardır.

‘Özel Murat Karabıyık Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ diş hekimliğinin tüm branşlarında hizmet vermektedir. Ortodonti, Cerrahi, İmplantoloji, Estetik Diş Hekimliği, Dijital Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı ve Çocuk Diş Hekimliği alanları klinikte verilen tedavi hizmetlerinin bazılarıdır.

2012 yılından bu yana Dijital Diş Hekimliği alanında da faaliyet gösteren Dt. Murat Karabıyık, Dentsply Sirona Cad/Cam Dijital Diş Hekimliği ürünlerinin Türkiye eğitmenidir. Dijital Diş Hekimliği alanında ulusal ve uluslararası konferans, seminer ve eğitimlerini ‘Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği’, ‘Ege Bölgesi Diş Hekimleri Odası’, ‘Türk Diş Hekimleri Birliği’, ‘Dentsply Sirona Dental Academy’, ‘Cereczone’ ve ‘Bakü Medikal Forum’ gibi platformlarda vermektedir.

Bununla birlikte; Dt. Murat Karabıyık ‘Dentsply Sirona’ firmasının Dijital Diş Hekimliği ve Cad/Cam alanındaki resmi eğitmeni ve danışman hekimidir. Dijital Gülüş Tasarımı ve Porselen Lamina Kaplamalar en büyük ilgi alanıdır.

TDB, IOCD, EDAD, Academy of Digital Dentistry Turkey, Cereczone ve ESCD üyesidir.

Dt. Murat Karabıyık çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.