All-On-4

All-On-4 implant tekniği, tam dişsiz hastalarda belirli açılarla yerleştirilen dört adet dental implant üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir tedavi prosedürüdür.

All-On-4 implant uygulamasının avantajları neler?
 • Tam dişsiz hastalara aynı gün, tek bir cerrahi işlem ile sabit diş protezi yapılabilme imkanı sunar.
 • Sinüs yükseltme ameliyatı, kemik ilavesi gibi herhangi bir ileri cerrahi işlem uygulanmadığından operasyon daha kolaydır.
 • Dental implant ameliyatı süresi daha kısadır.
 • Kullanılan dental implant sayısı daha az olduğundan klasik dental implant tedavisine oranla daha düşük maliyetlidir.
 • Kişiye özel planlanabilen, estetik bir görünüm ve gülme hattı, gülüş estetiği sağlar.
 • Temizliği ve bakımı, klasik dental implant üstü sabit diş protezlerine göre daha kolaydır.
 • Hareketli diş protezi kullanamayan, bulantı refleksi olan hastalar için uygundur.
 • Dizaynı tam diş protezlerine (damaklık) göre farklıdır. Hastanın damak kısmını kaplamadığından alışması ve kullanımı daha kolaydır.
 • Gerekli tedavi seans sayısı az olduğundan, şehir dışında ikamet eden hastalar için uygundur.


 • All-On-4 implant kimlere uygulanır?

  All-On-4 implant tedavisi, dental implant ameliyatına engel teşkil edecek herhangi bir sistemik hastalığı bulunmayan ve yeterli kemik hacmine sahip 'herhangi bir çenesinde hiç dişi olmayan' tam dişsiz -hiç dişi olmayan- hastalara uygulanabilir.

  All-On-4 implant tedavisi aşamaları neler?

  All-On-4 tedavisi planlanan hastalara detaylı klinik ve radyolojik muayene yapılması gerekir. Bilgisayarlı tomografi (BT) üzerinde ölçümler yapılarak hastaya uygun bir planlama yapılır. All-On-4 tedavisi prosedürü cerrahi ve diş protezi işlemleri olarak iki aşamadan oluşur. Cerrahi aşamada ilk tedavi günü hastaya planlamaya uygun 4 adet dental implant yerleştirilir ve aynı gün geçici diş protezi bu implantların üzerine sabitlenir. Sabitlenen geçici diş protezi 3 ay sonra daimi diş protezi ile değiştirilerek tedavi tamamlanır.

  All-On-4 implant tedavisi sonrası ağrım olur mu?

  Her dental implant operasyonu sonrasında olduğu gibi işlem sonrası bir miktar ağrı ve şişlik görülmesi mümkündür. Ancak bu şikayetler, doktorunuzun tavsiyesine uygun olarak kullanacağınız ilaçlarla rahatlıkla kontrol altına alınabilir.

  Ameliyattan çok korkuyorum!

  All-On-4 tedavisi lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilen bir prosedürdür. Ancak anksiyete ve korkusu yüksek düzeyde olan hastalarda sedasyon ya da genel anestezi altında da yapılabilmektedir.

  All-On-4 implant tedavisi sonrası beslenmem nasıl olacak?

  İşlem sonrası dental implantların üzerine sabitlenen geçici diş protezinizi hemen kullanabilirsiniz. Ancak dental implantlar ile kemiğin kaynaşma süreci olan 3 aylık dönemde doktorunuzun size tavsiye edeceği bir diyet şekliyle beslenmeniz gerekmektedir. 3 aylık süreç tamamlandıktan sonrasında yapılacak daimi protezinizle arzu ettiğiniz şekilde beslenebileceksiniz.

  All-On-4 işlemi başarılı bir prosedür mü?

  Yapılan çalışmalar, All-On-4 işleminin uzun dönemli takiplerinde yüksek başarı oranına sahip bir tedavi yöntemi olduğunu göstermektedir.