Gülüş Tasarımı

Dijital gülüş tasarımı diğer adı ile DSD, tedaviye başlamadan önce hastadan alınan ağız içi fotoğrafları ve portre fotoğrafları ile bazı özel yazılımlar sayesinde iki boyutlu olarak estetik tedavilerin son halini tasarlayabilmektir. Kullanılan özel programlarla "pembe beyaz estetik" dediğimiz diş etlerinin ne kadar düzeltilmesi gerektiği, estetiğin en önemli kuralı olan altın oran ile tasarlanmış hazır şablonların dişler üzerine uygulanması ile ideal estetiğe nasıl ulaşacağımızın tasarlanmasıdır.


 
Smile Designer PRO yazılımı nedir?

Bu program tek bir muayene süresinde detaylı olarak final restorasyonların ağızda nasıl duracağı, estetiği ne kadar değiştireceği hakkında genel bir fikir verir.

Gülüş tasarımı ile final restorasyon aynı olur mu?

Yapılan tasarımlar hiçbir zaman birebir olarak final restorasyonlar ile aynı olamaz. Programlarda bulunan çizimler kadar her bir dişin kişiye özel olarak hazırlandığını unutmamak gerekir. Hiçbir diş fabrikasyon olarak yapılmaz. Tüm estetik porselen uygulamaları tamamen kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Gülüş tasarımındaki amaç tedavi sürecini belirlemek, tedavi bitiminde hataya yer vermeyecek şekilde sürprizlerden uzak, beklentilerimize %90 - %95 oranında cevap alabildiğimiz bir tedavi planı oluşturmaktır.

Video Analiz