Sterilizasyon

    Sağlığınız ve sağlık güvenliğiniz kliniğimiz için büyük bir önceliktir. Bu yüzden hassas sterilizasyon ve hijyen standartlarımıza kati kurallarla bağlıyız. Mevcut Avrupa Diş Hekimliği rehber kurallarına uymakla yetinmiyor, tüm ekip ve ekipmanlarımızın hijyen ve sterilizasyonunda profesyonel bir titizlik gösteriyoruz. Özel Murat Karabıyık Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’ndeki sterilizasyon süreçleri sürekli ve düzenli olarak hem içeriden, hem de dışarıdan kontrol ve izlemeye tabi tutulur.

    Güvenliğiniz ve sağlığınızın korunması için en gelişmiş sterilizasyon ve dezenfeksiyon yöntemlerini kullanıyoruz. Kliniğimizde yüksek hijyen standartlarını sağlamak ve korumak için Sirona’nın Dac Professional vakumlu otokolav ürünlerini kullanıyoruz. Bu sayede kliniğimizde daha iyi bir standart ve hijyen sağlayarak ve hastalarımızın kontamine olma riskini sıfırlıyoruz.

ISO 2008: 9001 sertifikası (her yıl denetleniyor) AB sağlık standartlarına uygunluğu garanti altındadır.

    Profesyonel kalite standart kuruluşlarının ve devletin resmi düzenlemelerinin tüm kurallarını yerine getirmek için günlük rutinimizde şu standartları hassasiyetle uygulamaktayız:

  • Bir kez kullanılan ve atılan tek kullanımlık malzemelerin yoğun kullanımı. Eldivenler, maskeler ve iğneler tek kullanımlıktır.
  • Ultrasonik bir makinede sterilizasyondan önce tüm cihazların titizlikle temizlenmesi, ardından sterilizasyondan önce her cihazın el ile temizlenmesi.
  • Bilgisayarla izlenen otoklavlar ile tüm dental gereç ve cihazların sterilizasyonu.
  • Tüm alet ve ekipmanların üreticilerin önerdiği şekilde rutin bakımları.
  • Tek kullanımlık olmayan plastik aletlerin hastane sınıfı sterilizasyon sıvısına daldırılarak sterilizasyonu.