1993 Kadıköy Anadolu Lisesi mezunudur. 1999 yılında Hacettepe Diş Hekimliği Fakültesi’ni tamamlamıştır. 2002 yılından bu yana Tuzla/İstanbul’da özel muayenehane hekimliği yapmaktadır. 2010 yılında eşi Dt. Serap Karabıyık ile birlikte multidisipliner bir çalışma içine girdikleri Postane Mh. üzerindeki kliniklerine taşınmışlardır.

    ‘Özel Murat Karabıyık Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ diş hekimliğinin tüm branşlarında hizmet vermektedir. Ortodonti, Cerrahi, İmplantoloji, Estetik Diş Hekimliği, Dijital Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı ve Çocuk Diş Hekimliği alanları klinikte verilen tedavi hizmetlerinin bazılarıdır.

    2012 yılından bu yana Dijital Diş Hekimliği alanında da faaliyet gösteren Dt. Murat Karabıyık, Dentsply Sirona Cad/Cam Dijital Diş Hekimliği ürünlerinin Türkiye eğitmenidir. Dijital Diş Hekimliği alanında ulusal ve uluslararası konferans, seminer ve eğitimlerini ‘Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği’, ‘Ege Bölgesi Diş Hekimleri Odası’, ‘Türk Diş Hekimleri Birliği’, ‘Dentsply Sirona Dental Academy’, ‘Cereczone’ ve ‘Bakü Medikal Forum’ gibi platformlarda vermektedir.

    Bununla birlikte; Dt. Murat Karabıyık ‘Dentsply Sirona’ firmasının Dijital Diş Hekimliği ve Cad/Cam alanındaki resmi eğitmeni ve danışman hekimidir. Dijital Gülüş Tasarımı ve Porselen Lamina Kaplamalar en büyük ilgi alanıdır.

    TDB, IOCD, EDAD, Academy of Digital Dentistry Turkey, Cereczone ve ESCD üyesidir.

    Dt. Murat Karabıyık çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.


    Dt. Serap Karabıyık, 1999 yılı Hacettepe Diş Hekimliği Fakültesi mezunudur. Ankara ve İstanbul’da 3 yıl çalıştıktan sonra 2002 yılında eşi Dt. Murat KARABIYIK ile beraber Tuzla / İstanbul’da özel muayenehanede diş hekimliği hizmeti vermiştir. 2010 yılında eşi ile birlikte multidisipliner bir çalışma içine girdikleri Postane Mh. üzerindeki kliniklerine taşınmışlardır.

    Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımları ve Porselen Laminate Veneer tedavilerinde deneyimleri ile hizmet vermektedir.

    TDB, EDAD ve CERECZONE üyesidir.


2016 - 2019
Selçuk Üniversitesi – Diş Hekimliği Fakültesi – Periodontoloji Anabilim Dalı – (Konya,Türkiye)
Uzmanlık Tezi: Sağlıklı, gingivitis ve kronik periodontitis hastalarında diyeti oluğu sıvısında IL-1BETA, IL-10 ve sCD163 seviyelerinin incelenmesi
 
2009 - 2014
İstanbul Üniversitesi – Diş Hekimliği Fakültesi – (İstanbul, Türkiye)
 
İş Deneyimi
 
Haziran 2020 – Devam Ediyor
Periodontoloji ve İmplantoloji Uzmanı (Maydent GOP ADSP – İstanbul, Türkiye)
Dişeti hastalıkları, tedavisi, cerrahisi, implantoloji ve çene cerrahisiEylül 2019 – Devam Ediyor
Periodontoloji ve İmplantoloji Uzmanı (Pendik ADSP – İstanbul, Türkiye)
Dişeti hastalıkları, tedavisi, cerrahisi, implantoloji ve çene cerrahisiTemmuz 2019 – Eylül 2019
Periodontoloji ve İmplantoloji Uzmanı (Medicana ADSP – İstanbul, Türkiye)
Dişeti hastalıkları, tedavisi, cerrahisi, implantoloji ve çene cerrahisi
 
Seminer ve Toplantılar
 
  • 2020 EAO Osseointegrasyon Derneği Kongresi (Online)
  • 2019 ITI İmplantoloji Kongresi (Antalya, Türkiye)
  • 2018 Biomed İmplantoloji Kongresi (Muğla, Türkiye)
  • 2018 ITI İmplantoloji Kongresi (Antalya, Türkiye)
  • 2017 ITI İmplantoloji Kongresi (Antalya, Türkiye)
  • 2017 TPD Türk Periodontoloji Derneği Kongresi (İstanbul, Türkiye)
  • 2017 FDI Uluslararası Diş Hekimleri Kongresi (Madrid, İspanya)
  • 2016 TDB Türk Diş Hekimleri Birliği Kongresi (Ankara, Türkiye)
  • 2016 TPD Türk Periodontoloji Derneği Kongresi (İzmir, Türkiye)
  • 2016 BASS Balkan Diş Hekimleri Kongresi (Saraybosna, Bosna Hersek)

1980 yılında İstanbul’da doğan Dr Özgür Ufuk Demir, 2003 yılında Marmara Ünivesitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2003-2007 yılları arasında Yeditepe Diş Hekimliği Fakültesinde Ortodonti doktorasını tamamladıktan sonra, 2008 yılında askerlik görevini GATA Diş Hekimliği Bilimleri Merkezi Ortodonti bölümünde yedek subay olarak yapmıştır.

2008-2009 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştıktan sonra 2010-2011 yılları arasında Özel Dentistanbul Diş Hastanesi’nde ortodonti uzmanı olarak görev yapmıştır.

2010 yılında Kentucky Üniversitesinde Jeffrey Okeson tarafından verilen ‘Çene Yüz Ağrıları ve Temporomandibular Eklem’ kursunu tamamlamış.

2010-2012 yılları arasında 2 yıl süren ‘Roth Williams Fonksiyonel Okluzyon ve Ortodonti’ eğitimini tamamlamıştır.

2012 yılında Santa Barbara, California’da William Arnett tarafından düzenlenen ‘Ortodonti ve Ortognatik Cerrahi’ kursunu bitirmiştir.

2012 yılında Bjorn Ludwig tarafından Almanya da INNNOVATİVE CONCEPTS OF MODERN ANCHORAGE konulu klinik kursa katılmış, aynı yıl Incognito ve Harmony sistemleri sertifikasını almıştır.

2013 yılında Amerikan Ortodonti derneğinin Philadelphia daki kongresine katılmıştır. 2014 yılında Roth Willams derneğinin New Orleans' ta düzenlen kongresi, Avrupa Ortodonti Birliğinin Warsova kongresi ve yine aynı yıl Milana'da Dr Vittorio Cacciafesta tarafından kendi kliniğinde düzenlenen 2D lingual ortodonti kursunu tamamlamıştır

2015 Roth Williams İnternational Society of Orthodontics Miami kongresine katılmıştır.

2016 FACE Grubu’ nun(Funtional and Cosmetic Excellence) Madrid'te düzenlenen toplantısına katılmıştır.

2017 Nisan ayında San Diego, California'da Kazumi Ikeda tarafından verilen ''Stability-The Key'' kursunu tamamlamıştır.

2018 Mayıs ayında Gauting, Almanya'da Elektronik Axiografi eğitmini tamamlamıştır.

2019 Dr Wiechmann tarafından verilen Win Lingual Ortodonti sistemi sertifikasyon kursunu tamamlamıştır. Ron Roncone tarafından Milano, Bükreş ve Pforzheim'da 3 ayrı modülden oluşan JSOP eğitimini tamamlamıştır. Viyana'da Uluslarası Simply Ortho toplantısında Çene Eklemi Tedavileri ve Ortodonti konulu bir konuşma yapmıştır Dr Itamar Friedlander tafından Barcelona'da verilen Ortodontik Mini Implant kursunu tamamlamıştır. Malaga'da düzenlenen Uluslararası Forestadent Sempozyumu'na katılmıştır

Meslektaşı Hande Biçeroğlu ile evli olan Dr Özgür Ufuk Demir bilgi ve tecrübesini Gebze’de açmış olduğu kliniğinde hastalarına aktarmaktadır.

Mesleki eğitimlerine aralıksız devam eden Dr Özgür Ufuk Demir yurtdışı ve yurtiçinde birçok mesleki kongre ve kursları takip etmektedir. Dr Özgür Ufuk Demir, Türk Ortodonti Derneği, American Association of Orthodontics (Amerikan Ortodonti Derneği), World Federation of Orthodontics (Dünya Ortodontisler Birliği) ve Roth Williams International Society of Orthodontics (Uluslararası Roth Williams Derneği) aktif üyesidir